top of page

DR. CANBERK BALABAN

BOEHRİNGERINGELHEİM RUMİNANT VE AT ÜRÜNLERİ İŞ BİRİMİ TÜRKİYE MÜDÜRÜ

BOEHRİNGERINGELHEİM RUMİNANT VE AT ÜRÜNLERİ İŞ BİRİMİ TÜRKİYE MÜDÜRÜ DR. CANBERK BALABAN: "ÇİFTLİKLERDEKİ GİDERLERİN HİÇBİRİ ÇİFTLİK SAHİBİNİN ELİNDE OLAN VE YÖNETEBİLECEĞİ DEĞİŞKENLER DEĞİLDİR"

Çiftlik Zirvesi, Agro TV ve TÜSEDAD iş ortaklığı ile BOUNTARIM danışmanlığında ve Webagron etkinlik partnerliğinde Boğaziçi Üniversite’sinde gerçekleşti. Zirvede süt sektöründeki güncel gelişmeler, sektörün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Zirvenin öne çıkan başlıkları; sürdürülebilirlik ve planlı üretim oldu. Agro TV’nin düzenleyici basın kurumu olarak yer aldığı zirve, Agro TV ekranlarında ve sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlandı. Zirveye; sektörün öncü isimleri, basın mensupları, akademisyenler ve STK üyeleri yoğun katılım gösterdi.

“Çiftliklerde Sürdürülebilir Yaklaşımlar ve Projeler” isimli ikinci panel Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Arzu Tektaş moderatörlüğünde ele alındı.

BoehringerIngelheim Ruminant ve At Ürünleri İş Birimi Türkiye Müdürü Dr. Canberk Balaban:
Ülkemiz ruminat bir ülke, çiftliklere baktığımızda en yüksek giderler yem, elektrik, çalışan vs bunların hiçbiri çiftlik sahibinin yöneticinin elinde olan yönetebileceği değişkenler değildir dışarı etkenlere bağlılar ama veteriner hekim, ilaç, tedavi giderleri kontrol edilebilir.

22 ARALIK 2022 | 1.ÇİFTLİK ZİRVESİ

1.ÇİFTLİK ZİRVESİ'NDEN KARELER

bottom of page