top of page

CEM KURT

KURTSAN YÖNETİM KURULU ÜYESİ

KURTSAN YÖNETİM KURULU ÜYESİ CEM KURT: "İŞLETMELER DEVAM ETTİKÇE BAZI SIKINTILAR ORTAYA ÇIKIYOR, BUNLARIN BAŞINDA; KIZGINLIK TAKİBİ, DOĞUM ÖNCESİ VE DOĞUM SONRASI STRESLERİN TAKİBİ VAR"

Çiftlik Zirvesi, Agro TV ve TÜSEDAD iş ortaklığı ile BOUNTARIM danışmanlığında ve Webagron etkinlik partnerliğinde Boğaziçi Üniversite’sinde gerçekleşti. Zirvede süt sektöründeki güncel gelişmeler, sektörün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Zirvenin öne çıkan başlıkları; sürdürülebilirlik ve planlı üretim oldu. Agro TV’nin düzenleyici basın kurumu olarak yer aldığı zirve, Agro TV ekranlarında ve sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlandı. Zirveye; sektörün öncü isimleri, basın mensupları, akademisyenler ve STK üyeleri yoğun katılım gösterdi.

“Çiftliklerde Sürdürülebilir Yaklaşımlar ve Projeler” isimli ikinci panel Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Arzu Tektaş moderatörlüğünde ele alındı.

Kurtsan Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kurt: İşletmeler devam ettikçe bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor, bunların başında; kızgınlık takibi, doğum öncesi ve doğum sonrası streslerin takibi, sıcaklığa bağlı stres durumu bunlar az hayvanı olanlar takip edebilir ama büyük işletmelerde dijitale başvurmamız gerekiyor. Veri çok önemli kayıt altına alınmalı, dijitalleşme ve teknoloji iş yükünü hafifletiyor şu an işletmelerin en büyük sorunu personeller elini taşın altına koyabilen personel sayısı çok az iletişim problemleri var. Karşımıza çıkan en büyük tehdit dijital okuryazarlık istatistik bilgisinin zayıf olması bireylerin bu bilgileri yorumlayamaması, inekler siz dikkat gösterdiğinizde sizinle iletişim kurabiliyorlar, biz bu teknolojiler ile ineklerin bazı mesajlar verdiğini görebiliyoruz.

22 ARALIK 2022 | 1.ÇİFTLİK ZİRVESİ

1.ÇİFTLİK ZİRVESİ'NDEN KARELER

bottom of page