top of page

ABDÜLHAMİT ÇELİK

KUZEY NUTRİTİON AR&GE VE ÜRETİM MÜDÜRÜ VETERİNER HEKİM

KUZEY NUTRİTİON AR&GE VE ÜRETİM MÜDÜRÜ VETERİNER HEKİM ABDÜLHAMİT ÇELİK: "HAYVAN BESLEMEDE BYPASSLAMA TEKNOLOJİSİYLE MAXİMUM FAYDA İÇİN ÜRETİYORUZ"

Çiftlik Zirvesi, Agro TV ve TÜSEDAD iş ortaklığı ile BOUNTARIM danışmanlığında ve Webagron etkinlik partnerliğinde Boğaziçi Üniversite’sinde gerçekleşti. Zirvede süt sektöründeki güncel gelişmeler, sektörün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Zirvenin öne çıkan başlıkları; sürdürülebilirlik ve planlı üretim oldu. Agro TV’nin düzenleyici basın kurumu olarak yer aldığı zirve, Agro TV ekranlarında ve sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlandı. Zirveye; sektörün öncü isimleri, basın mensupları, akademisyenler ve STK üyeleri yoğun katılım gösterdi.

“Çiftliklerde Sürdürülebilir Yaklaşımlar ve Projeler” isimli ikinci panel Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Arzu Tektaş moderatörlüğünde ele alındı.

Kuzey Nutrition AR&GE ve Üretim Müdürü Veteriner Hekim Abdülhamit Çelik: Bypass teknolojilerinin süt hayvancılığındaki etkilerini ve önemini aktardı. Bypass yağı ile doğru hayvan besleme yöntemlerine değindi.

HAYVAN BESLEMEDE YEM KATKI BİR ZORUNLULUKTUR
Dünya nüfusu hızla artarken yeterli ve sağlıklı gıdaya ulaşmak her geçen gün zorlaşıyor. İnsanlığı besleyen bitkisel ve hayvansal kaynaklı besinler de; iklim değişikliği, üretim alanlarının daralması, bilinçsiz üretim, insan iş gücünün azalması vb. nedenlerle verim kayıpları da hızla artıyor. Tüm bunların yaratacağı sorun hepimizi ve hatta gelecek nesilleri de doğrudan ilgilendiriyor.

İnsan beslenmesinde büyük yeri olan hayvansal kaynaklı besinlerin üretimi bitkisel ürünlerin kalitesiyle doğrudan ilgilidir. Bitkisel ürünlerin yetersizliği ve kalitesiyle ilgili tüm sorunlar hayvansal besin üretiminde verimi ve kaliteyi büyük oranda etkiliyor. Tüm bu riskler artık hayvansal besinlerin üretiminde hayvansal gıda takviyelerini zorunlu hale getiriyor. İşte tüm bu nedenlerle tarım ve hayvancılık sektöründe uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimi, yüksek teknoloji ve imalat konusunda uzmanlaşmış profesyonel ekibimizle; hayvan yetiştiriciliğinde yüksek verim ve hayvansal ürünlerde yüksek kaliteye ulaşabilmek için Amasya ilinde kurmuş olduğumuz fabrikamızda büyükbaş ve küçükbaş besi ve süt hayvanları, kanatlı hayvanlar, pet hayvanları, arıcılık, balıkçılık, egzotik hayvanlar gibi geniş bir hayvan ırk/cins/tür grubuna; vitamin, mineral, aminoasit içeren sıvı, toz, tablet, krem, granül ve pelet yem katkı ürünleri (premiksler, mamalar, yalama kovaları vb.) üretiyoruz.

HAYVAN BESLEMEDE BYPASSLAMA TEKNOLOJİSİYLE MAXİMUM FAYDA İÇİN ÜRETİYORUZ

Ürün yelpazemizin en değerli ürün grubu olan ve üretim teknolojisi ve üretim prosesiyle Türkiye'de ilk olan BYPASS'lı ürünlerle hayvan beslemedeki hedeflerimizi bir adım daha ileriye taşıdık. Hayvansal tüm yem katkı ürünlerini bypasslayarak ortaya çıkarttığımız bypass yağ ve bypass promix gibi bypasslı ana ürün gruplarımızı hayvancılığın geleceğine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

22 ARALIK 2022 | 1.ÇİFTLİK ZİRVESİ

1.ÇİFTLİK ZİRVESİ'NDEN KARELER

bottom of page